Verze: 2.01
 
PříjemCalendarFAQHledatRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Príbehy z Myrtani.

Goto down 
AutorZpráva
aaaaabPoèet pøíspìvkù : 87
Join date : 21. 01. 10
Age : 23
Location : Bratislava

PříspěvekPředmět: Príbehy z Myrtani.   3/4/2011, 13:50

Pridávam prvú kapitolu poviedky ktorú som našiel na internete. Každý týždeň sem budem zverejňovať ďalšiu a ďalšiu kapitolu. Taktiež sem môžte pridávať ˇvšetky poviedky zo série Gothic ktoré najdete.
Tak a tu je už tá prvá kapitola:

KAPITOLA PRVÁ PRÍCHOD HRDINU

Raz vo kúzelnóm svete menom Khorsis. Zautočili stovky orkov. Neuveriťeľná armada sa tiahla na hlavné mesto Vengsard až napokon král po obrovských strátach začínal mať starch že dobijú jeho mesto. Preto zvolal všetkých kúzeľníkov a vytvoril okolo mesta silové pole. Orkovia ktorí boli v meste tam aj zostali tí čo boli vonku buď utiekly alebo zomreli. Medzitím sa štvorica bojovníkov vrátila z ostrova Alengard stretli sa pri otrockej práci. A nakoniec boli aj priatelia Horn bol predtím bojovník z ľadovej krajiny Oldmar. A tá krajina mala bohatú kultúru je to krajina orkov. Rebelovia čo tam žijú majú velmi skromný život. Musia čeliť, ale aj to vyúžívaju. Musia čeliť útokom zimných byzónov a ak niakeho zabijú tak z neho majú veľa mäsa. Ďalší priaťeľ bezmeného hrdinu Sandiego ten človek je zrodený lukostrelec bol elitním lukostrelcomv krajine Varab, čo znamená že mal najlepšie schopnosti z lukom. Avšak narozdiel od Horna nemal žiadne dobré brnenie. Ale mal vždicky pri sebe svoje jablko a víno.
Ďalší bol Kaster bol to ohnivý mág ktorí patril medzi učňov a išiel na svoju poslednú cestu do Oldmaru a tam sa naučí najvyšie vedenie prastarých. Z brnením disponoval dobre, mal oblek ohnivých mágov. Bezmení hrdina nemal žiadne brnenie. No a čo sa tíka zbraní náš hrdina mal normálni lapač orkov to znamená že tento meč sposoboval vyššie poškodenie orkom. Horn mal zhrdzavenú obojručnú barbarskú sekeru. Ktorá bola zhrdzavená ale mala dosť veľkú silu ale už nemohol nosiť štít. Sandiego mal len luk a velmi veľa nabrúseních šípov. No a Kaster mal palicu ohnivých mágov ale keďže bol len učen nevedel kúzliť. No a posledný bold Aster ktoŕi pochádzal z neznámych starých kmeňov, mal len lopatu a Varabský habit.Návrat nahoru Goto down
aaaaabPoèet pøíspìvkù : 87
Join date : 21. 01. 10
Age : 23
Location : Bratislava

PříspěvekPředmět: Re: Príbehy z Myrtani.   10/4/2011, 17:32

Tak a tu už je sľúbená druhá kapitola:

KAPITOLA DRUHÁ BOJ


Keď štvorica hrdinov prišla k prímorskej dedine Vandera tak sa zhrôzily boli tam samí orkovia a chudý otrokovia a kuchar Charles. Dalo by sa povedať že sa orkovia s tými otrokmi zahrávaly. Ale našemu hrdinovy prišiel do oka vodca orkov na tom stole mal teleportačný kameň do Vanderi, liečivé lektvari, zlato a zlatý pohár z ktorého práve pil víno.
Ale naraz sa vodca a hrdina nemilosrdne pozreli do očí a všetci vedeli čo sa bude diať. Keď naraz Aster radšej utiekol do neďaľekej starej lodenice kde sa zalpožil tábor. No a nad ním zúrila bitka otrokovia vitiahly to čo mali po ruke kosi, metle atd. Kuchár Charles mal u seba zhrdzavený meč. Všetci bojovali ale orkovia mali obrovské sekerý a meče tipu krasha v preklade orkské zbrane. Náš hrdina nevedel čo má spraviť ale jak videl orka ktorí bol na poschodí a za ním drevené zabradlie, jeden otrok sa ho snažil zabyť. Ale naraz sa zarazil. Ork otrokovy brutálne odsekol hlavu keď hrdina videl čo sa stalo rozbehol začal sekať orka ten sa obraňoval ale jak bol nakraji medziposchodia hrdina ho sekol a ork sa zbolesťami spadol lebo to zábradlie sa zlomilo. A ork spadol do nádoby z vodou. Orkovia výhrávali hrdina mal už dos ťažkých rán ale vodca už nežil zaťiaľ Sandiego ktorí bojoval proti orkskému kušníkovi hrdina si bral orkské zbrane ale ešte ich nevedel používať. Ork avšak mal orkskú kušu ktorú hrdina tiež nevedel používať. Orkovia poúživaly zbrane podľa jedného pravidla čím ta zbraň je slabšia tím je slabší ork začiatočníkom dávaly slabé zbraňe vodcom najsilnejšie. No náš hrdina mal aj luk tak so Sandiegom strielal po orkovi a ork nestiohol ani strielať. Kuša sa nabíja dlhšie ako luk avšak okovia boli mistami kuší a vedeli ju nabíjať tak rýchlo ako luk. Keď hrdina videll jak ork s desiatkami šípmi v tele leží vedel že vyhral. Keď išiel poražiť ešte niakych okov robil to velmi brutálne jednému orkovy odsekol ruku a otrok mu s kosou zapichol do hrude. Jak orkovia vydeli že prehrali rýcho utiekly a všetci ďakovali kranosovy, to je jeden boch ktorí bojuje za dobro a bojuje proti zlému bohovi Seliárovy. Tento boj kontroluje Sadanas boh stvoriťeľ. Hrdina pobral veci so vodcovského stola a začal čas na rozprávanie.

Návrat nahoru Goto down
aaaaabPoèet pøíspìvkù : 87
Join date : 21. 01. 10
Age : 23
Location : Bratislava

PříspěvekPředmět: Re: Príbehy z Myrtani.   18/4/2011, 06:55

Tak a tu už je sľúbená tretia kapitola:

KAPITOLA TRETIA ZOZNÁMENIE S CHARLSOM

Hrdina ukradol ďaľšie orkské zbraňe a povykrádal truhly keď prišiel k Charlsovy tak sa ho spýtal ,,čo to má znamenať” a on na to ,,orkovia útočia pod vedením nekromancérom Siriusom ktorí má svoju vežu v Oldmare ak sa tam vydáš všetkých nás zacrániš ale bude dlhá cesta a nebezpečná”.
Tak on sa tam teda vidal ale najprv išiel za Asterom a spýtal sa že či nemá niiake zbrane, ale on nemal ale dal mu dve kamenné tabule a povedal nech ich dá Sandiegovy keď mu ich dal spytál sa ho čo je tam napísané. A on povedal ,, mám ísť do Varabu z dôvodu ktorí ti nepoviem”. Tak hrdina si povedal že aj on niekam pôjde a začalo sa jeho nebezpečné dobrodružstvo.

Návrat nahoru Goto down
aaaaabPoèet pøíspìvkù : 87
Join date : 21. 01. 10
Age : 23
Location : Bratislava

PříspěvekPředmět: Re: Príbehy z Myrtani.   23/4/2011, 08:08

Tak a tu už je sľúbená štvrtá kapitola:


KAPITOLA ŠTVRTÁ ORKSKÁ PATROLA

Náš hrdina išiel zbieral pri tom všeliake bylinky na oliečenie atd. A naraz stretol rýchložrútov sú to malý hbytí dinosaury zo zarastenými krídlami, boli dvaja. Jednému svojím mečom odsekol hlavu a druhému pazúr a on zutekal tak išiel ďalej a naraz videl rozbytú chatrč a tam štvorica orkov mali zbrane, jeden strážil a traja sedely pri ohni boli to elytní zvedovia. Keď si sadol nevšimali so ho ale on ich chcel zabyť vytiahol meč a oni skríkly polož tú zbraň račej ju položil. Tak si kním sadol a opekal si rýchložrútske mäso. A vtedy mu napadlo že sa pridá k orkom avšak bude museť učiniť pár rozhodnutý.
Návrat nahoru Goto down
aaaaabPoèet pøíspìvkù : 87
Join date : 21. 01. 10
Age : 23
Location : Bratislava

PříspěvekPředmět: Re: Príbehy z Myrtani.   8/5/2011, 12:08

Tak a tu už je sľúbená piata kapitola:

KAPITOLA PIATA ZLODEJI A ZABIJÁCI

Keď hrdina odišiel tak sa išiel pozrieť na starú vypálenú chatu. Bolo mu jasné že to spravili orkovia, ale v diaľke dozadu si všimol ďalšiu ktorú si ale predtým nevšimol. Tak tam išiel zišiel s cesty ale naraz naňho vyskočil diviak. Odhodil mu zbraň ale hrdina vybral luk a strelil mu šíp do hrude diviak zakvíkal a spadol. Hrdina ho rozpáral a zobral si troška mäsa. Ale naraz za chatrčou vydeľ oheň, bol to len táborák. A pri ňom sedeli zlodeji jeden nemal zub a druhý oko. A bol tam aj jeden bojovník ale ten bojoval s ďalším diviakom. ,,Asi tu bola rodina diviakov“ povedal hrdina. Bojovník dobojoval a išiel opiecť mäso. Ale naraz si ho jeden zlodej všimol a hneď zakričal: ,, niekto nás pozoruje ale ten bude mŕtvi“ . Bojovník vytiahol luk a zlodusy meče. A hrdina meč hrdina rýchlo sekol po zloduchovi ktorí nemal oko a ten oslepol zošmykol sa zo svahu kde boli ostré kamene a zomrel. Hrdina rýchlo utekal za tím čo má luk a rýchlo mu ten luk vyrazil a odsekol mu ruku. A posledný zloduch hrdinovi sekol do ruky hrdina zareval ale rýchlo mu sekol do
hlavy. Hrdina si sadol a dal si na to bylinky. Najedol sa pozbieral zbrane. A náhodou našiel truhlu so ohnivými šípmi a s lektvarmi vykradol ju, a ešte aj truhlu s mäsom a odišiel.
Návrat nahoru Goto down
aaaaabPoèet pøíspìvkù : 87
Join date : 21. 01. 10
Age : 23
Location : Bratislava

PříspěvekPředmět: Re: Príbehy z Myrtani.   8/5/2011, 12:09

Tak a tu už je sľúbená šiesta kapitola:

KAPITOLA ŠIESTA RUDA

Hrdina si vrátil k orkskej patrole. A potom sa vydal ďalej cestou ktorou predtým išiel, ale naraz naňho vyskočil vlk. Rýchlo vytiahol meč a sekol vlka do hrude ten sa ten sa zapotácal, a hrdina rýchlo vstal ale vlk ešte žil kusol hrdinu do ruky. A stadiaľ sa vyvalila krv. Hrdina nakoniec odsekol vlkovi hlavu. Hrdina vypil liečivý lektvar a hneď mu bolo dobre. Zobral mäso a išiel ďalej, ale nevšimol si že za ním sa v tráve hýbe krvilačná mucha. Naraz počul bzučanie rýchlo vytiahol meč a odsekol jej žihadlo. Vedel že krvilačné muchy sú nebezpečné lebo môžu svojim žihadlom otráviť. A vyzerajú hrozne lietajú a telo majú s mäsa. Za tie stáročia je na nich aj nebezpečné že ak sú v klude tak sú v tráve a potichu sa pohybujú, a číhajú na korisť. Za tie stáročia sa im žihadlo presunulo dole takže keď lietajú tak sa im dole hompáľa žihadlo. No nič tak išiel ďalej. A naraz bola križovatka chcel ísť napravo do natural dun. Ale hore videl niečo ligotavé tak sa tam išiel pozrieť. A boli drahé kamene a ruda nemohol si z nich nič vydolovať pretože to nevedel a nemal krompáč. Ale blízko bol nosorožec a ten si ho nevšíma ale vedel že pri ňom je hrdina. A hrdina si povedal ,, ale ja ho zabijem“.
Návrat nahoru Goto down
aaaaabPoèet pøíspìvkù : 87
Join date : 21. 01. 10
Age : 23
Location : Bratislava

PříspěvekPředmět: Re: Príbehy z Myrtani.   6/6/2011, 20:57

Tak a tu už je sľúbená siedma kapitola:


KAPITOLA SIEDMA DALŠIA ORKSKÁ PATRÓLA


Hrdina vytiahol meč a sekol nosorožcovi do nohy ten sa naštval a hrdina sa zahral na toeádora. Nosorožec sa rozbehol a nič hrdina mu sekol do ďalšej nohy a on spadol ale spadol pri rýchlosti čiže spadol z útesu. Hrdina išiel smerom do Natural dun videl rôzne príšery ako napríklad diviaka alebo rýchložrúta, všetko zabil a zobral si z nich mäso. Až naraz videl v diaľke Natural Dun. Ale skôr videl chatrč kde boli orkovia boli tam prasaťa sliepky a otrok. S otrokom sa dal do reči a on mu povedal že sa volá Kirk a že toto je prieskumná patrola orkov. Hrdina odišiel a chcel zabiť prasa ale orkovia mu povedali ,, polož zbraň inak poznáš čo je to peklo“. V chatrči bol náčelník patróli Urgai. Hrdina prišiel a už chcel povedať slovo ale Urgai mu povedal. Najprv ma zabi a až potom ti niečo poviem. Hrdina vytasil meč a povedal ,, dobre“. Pustili sa do boja, aj keď ork mal veľmi silnú zbraň hrdina vyhral vysekol mu zbraň z ruky ale nie celkom a Urgai mu odsekol prst. Hrdina zareval a pichol orkovy meč do nohy a ork pustil zbraň. Hrdina vyhral ale s handicapom. Ork sa o liečil a povedal ,, aj ty sa o lieč lebo si víťaz“ hrdina sa o liečil a musel priať čo sa mu stalo. Ork si sadol na trón a prehovoril ,, sme hlavná orkská patrola a máme skúmať tábor rebelov známi tiež ako sedrock, kráľa oblasti pláže a mesta Natural Dun máme v meste, viac ti už nemôžem povedať“ ,, dobre ja už idem preč“ a hrdina odišiel. A povedal tak ideme do Natural Dun a navštívime aj jeho kráľa.


Návrat nahoru Goto down
aaaaabPoèet pøíspìvkù : 87
Join date : 21. 01. 10
Age : 23
Location : Bratislava

PříspěvekPředmět: Re: Príbehy z Myrtani.   6/6/2011, 21:14

Tak a tu už je sľúbená ôsma kapitola:
KAPITOLA OSMA NATURAL DUN A HAŠAŠIN KIRK

Hrdina prišiel do Natural Dun a myslel si že ho mu tam spravia pohostinnosť ale naopak niektorí sa naňho dívali ako keby bol z Marsu, a iní si ho ani nevšimli. Tak popozeral sa tam boli tam hašašíni orkovia ale aj ľudia ktorí sa pridali k orkom. Hrdina si povedal ,,neviem prečo má mesto v svojom názve natural“. Potom išiel hore do kopca bola tam veža a aréna pozostávajúca s faklí. Jeden muž mu povedal ,,hej chceš si zabojovať v aréne“ a hrdina na to ,,inokedy“ a to myslel vážne. Ale všimol si že pred dverami do veže tam boli dvaja orkovia ktorí niečo strážili. A naraz tam prišiel jeden vojak a povedal že tam má príkaz ísť a ork mu odsekol hlavu a napichol mu hlavu na kôl a povedal ,,máme zbierku hláv“. Hrdina tam radšej nešiel tak išiel do veže po schodoch orkovia ho nezastavili preto lebo veže v krajine, boli také že schody vedú hore ale vnútri niesu žiadne schody ale prízemie. výnimkou sú len veže Vengsardu. Hore našiel truhlu a tam bolo dosť zlatých 1200 zlatých hrdina sa potešil a zišiel dole. Išiel ku začiatku dediny a na konci dediny ho niečo zarazilo bol tam hašašin Kirk bol to vodca tunajších otrokov, hrdina si povedal ,,hmm zoznámiť sa s vodcom otrokov zaujímavé“. A síce vedel že Kirk veľmi rád odsekáva hlavy išiel na to a ani sám hrdina nevedel že on hrdina bude nakoniec spasiteľ tohto mesta.

Návrat nahoru Goto down
aaaaabPoèet pøíspìvkù : 87
Join date : 21. 01. 10
Age : 23
Location : Bratislava

PříspěvekPředmět: Re: Príbehy z Myrtani.   6/6/2011, 21:15

Tak a tu už je sľúbená deviata kapitola:KAPITOLA DEVIATA NEČAKANÝ ZVRAT

Hrdina mieril ku Kirkovy keď zrazu prišiel vystrašení dedinčan, „Prosím pomóc moju farmu spálil drak!“
„Prepáčte ale ja z drakmi nebojujem“, odpovedal hrdina. „Ale...dám vám môj majetok, všetky peniaze čo mám len mi pomôžte !“. „Tak teda dobre“. Farmár priviedol hrdinu na spálenú farmu. Farma bola spolky zničená, avšak dom ostal nepoškodený. „Peter poď sem, a uvítaj nášho hrdinu, pomôže nám s drakom !“ „Áno otče.“
„Takže“, povedal chlapec. Zrazu na farmu zletel rudý drak. Bol rudý ako oheň a bol rýchly ako blesk. Zletel dole a uniesol chlapca v svojej čeľusti. Zaživa ho prekusol a polku z neho zjedol. Dedinčan odpadol. Z domu vybehla žena v ľahkom oblečení.
„Peter nieee!“ Rozbehla sa za mŕtvolou chlapca jeho polku držala a topila sa v jazierku krvi. Hrdina sa rozhodol že draka dostane, aj keď nevie ako. Rozbehol sa spať do mesta. V tavernách počul zvesti o tom drakovi uniesol a zjedol veľa živého. Jeden pútnik povedal že sa nachádza pod mestom v jaskyni a ten kto získa jeho kožu sa môže po zbytok svojho života kúpať v zlate. Pútnikov brat sa o to vraj pokúšal. „Poslední krát čo som ho spatril tak bol oškvarok.

Návrat nahoru Goto down
aaaaabPoèet pøíspìvkù : 87
Join date : 21. 01. 10
Age : 23
Location : Bratislava

PříspěvekPředmět: Re: Príbehy z Myrtani.   6/6/2011, 21:16

Tak a tu už je sľúbená desiata kapitola:


KAPITOLA DESIATA LOV OSUDNÝ DEŇ.

Hrdina si zaobstaral jedlo a dobrú kořalku. Fakľu svoj meč a luk v ktorom bol jeden dračí šíp za ktorí dal svoj majetok. Vydal sa dole do jaskyne kde drak sídlil. Jaskyňa zapáchala spálenými mŕtvolami. Zrazu ho zbadal, draka. Pochutnával si na nejakej obeti. Hrdina zbadal že drak je ešte mladi ale poklady zbieral. Hrdina chcel hlavne jeho kožu. Tak sa do nej zobzeral že sa trocha šmykol, drak bleskovo vypálil plameň jeho smerom hrdina sa len tak uhol. Tam kde bol plameň vystrelený bola veľká čierna šmuha a keď sa hrdina toho dotkol v ruke mal uhlie. Drak naštvatý sa rozbehol a hlavou narazil do skaly kde stál hrdina. Hrdina si rýchlo vytiahol svoj dračí šíp natiahol tetivu a vystrelil....

Návrat nahoru Goto down
aaaaabPoèet pøíspìvkù : 87
Join date : 21. 01. 10
Age : 23
Location : Bratislava

PříspěvekPředmět: Re: Príbehy z Myrtani.   6/6/2011, 21:18

Tak a tu už je sľúbená jedenásta kapitola:


KAPITOLA JEDENÁSTA PREPAD

V Natural Dune bolo rušno po nehode na farme. Miestni kapitán domobrany zvolal svoju najlepšiu jednotku orkov. „Potrebujeme toho draka nájsť a zabiť !“ Kirk sa zatiaľ prizeral na ich rozhovor zatiaľ čo si brúsil čepeľ. Vstal a išiel do skladu ktorí ovládal Urgash. Urgash sedel na jednej krabici a niečo si pohmkával. Vzadu mal obrovskú sekeru ktorou preťal už mnoho lebiek. „Čo chceš?“ spýtal sa Urgash. „Chcem balík tvojich najostrejších dračích šípov a ostrý meč. „Kirk koľko si toho zase dnes vypil?“ spýtal sa ork a zasmial sa. „Aj keby si mi dal všetkých svojich otrokov tak ti dám maximálne ten meč, časy sú zlé draci nalietavajú a rebelovia kradnú.“ Ork ukázal na stenu kde mal hlavu človeka. Kirk dotiahol jedného otroka. Otrok sa triasol strachmi. „Vieš Urgash dnes ti dám najlepšiu cenu akú kto kedy dal.“ Vytiahol lahvičku a šplechol ju otrokovi do tváre. Otrok neuveriteľne zakričal začala sa mu rozpadávať koža. Ork vytiahol sekeru a odsekol otrokovi hlavu. „Kirk ty si blázon!“ Kirk vytiahol dýku a sekol ju do orkovej ruky. „TO MA MÁ BOLEŤ!?“ „V tej dýke je jed ak do piatich minút nedostaneš protijed zomrieš horšie ako ten otrok.“ „Stráže!“ Kirk presekol orkovy krk. „Daj mi dodaciu listinu ty sprosté zviera!“ Ork zavrávoral vytiahol sekeru a sekol s ňou po Kirkovy. Kirk vytiahol čepeľ a vypichol mu s ňou obidve oči potom zobral huby a orka udusil. „Hmmm takže kde máme tie šípy..?“ Kirk po dlhšom hľadaní našiel zbožie a vydal sa smerom ku jaskyni.

Návrat nahoru Goto down
Sponsored content
PříspěvekPředmět: Re: Príbehy z Myrtani.   

Návrat nahoru Goto down
 
Príbehy z Myrtani.
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
 :: Gothic 3 :: Obecně o hře-
Přejdi na: